واش بتن

واش بتن چيست و چه ويژگي هايي دارد؟

واش بتن یا موزاییک شسته یکی از انواع کفپوش های بتنی است که بتن آن از ترکیب سیمان ، سنگ دانه های معدنی با رنگ طبیعی ، چسب بتن و سایر افزودنی های بتن مانند فوق روان کننده های کربوکسیلاتی در انواع طرح ونقش ها با استفاده از رنگهایی که نقاش طبیعت در آفرینش جهان از آنها استفاده نموده است ساخته شده است .

ویژگی های واش بتن:
واش بتن نوعی کفپوش بتنی با مقاومت فوق العاده بالا در برابر سرما و گرما و فشار است که بدلیل اصطکاک بسیار زیادی که دارد در معابر شهری و پارکها مورد استفاده قرار میگیرد. واش بتن در ابعاد مختلفی تولید میشود که معمول ترین آنها سایز60*30 میباشد.

کاربردها:
 در کفسازی پارک ، حیاط ، پیاده رو ، باغ ، بام (رووف گاردن) و به طور کلی محوطه سازی محیط هایی که میخواهیم از منظر زیبا و طبیعی برخوردار باشند استفاده میگردد .
 اصل عدم جدا شدگی بتن در حمل وریختن بتن آماده ازاهمیت ویژه ای برخوردار است که یکی از پارامترهای مهم اجرایی محسوب میگردد ومتاسفانه تولید کنندگان ومجریان سازه های بتنی به این امر مهم توجه کافی ندارند! ویژگیهای اصلی مورد انتظار در بتن سخت شده نظیر مقاومت ودوام بتن در اثر جداشدگی در بتن ودانه بندی آن در اکثر موارد تامین نمیگردد! بنابراین حداقل در قسمتهایی از بتن مشکلاتی پدیدار میشود. کاهش اتصال بین آرماتور وفولاد، نفوذ پذیری، حمله راحتتر سولفاتها، نفوذ راحت کلر در منافذ موجود در بتن وزنگ زدگی آرماتور در بتن، ایجاد ترکهای شدید در سطوح بتن، یخ زدگی و……از موارددیگری است که جدا شدگی بتن به هنگام ریختن بتن، موجب میگردد! جدا شدگی با میکس ناقص یا کمبود خمیر سیمان در کل توده بتن ناشی میشود! از علتهای مهم دیگر میتوان به طرز ریختن بتن درقالب عوامل محرک لازم جهت جدا شدن بتن نظیر مصرف آب وافزودنی مازاد بر نیاز وبيشتر از حد تعیین شده در طرح اختلاط، وخصوصیات واستعداد مختلف ناشی از نوع بتن ریزی نظیر استفاده از تجهیزات نا مناسب جهت حمل وریختن بتن اشاره نمود!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *